Je richt-oog bepalen
Als je begint met boogschieten, moet je eerst weten met welk oog je gaat richten. Doorgaans is dat dezelfde kant als je schrijfhand, al is dat niet altijd zo. Om te weten welk oog je zicht domineert, bestaat er een eenvoudig trucje: wijs met beide ogen open met je duim een voorwerp aan dat op 5 meter van je af staat. Houd je ogen open en breng je duim naar het oog waarmee je die het best onderscheidt. Houd hem wel op het voorwerp gericht. Het oog waar je duim op belandt is je richtoog.
Richt je met je rechteroog, dan ben je een rechtse schutter. Je houdt je boog dan vast met de linkerhand en trekt de pees aan met de rechter.
En is je linkeroog je richtoog, dan ben je een linkse schutter en houd je je boog vast met de rechterhand, om de pees aan te spannen met de linker.